Na kolejny symulator lotów od Microsoftu gracze czekają już bardzo długo. Można powiedzieć, że prócz nieco usprawnionej wersji na Steam, nowego tytułu z serii nie uświadczyliśmy już od 14 lat. Na szczęście to już koniec oczekiwania. Gra pojawi się w wersji na komputery już 18 sierpnia. Edycja standardowa od dnia premiery ma być dostępna w Game Pass - abonamentowej usłudze do grania należącej do producenta. Brak na razie informacji na temat premiery nowego Flight Simulatora na konsole, można jednak podejrzewać, że ta nastąpi wraz z premierą najnowszego Xbox Series X.


Zaprezentowany zwiastun to niemal dwie minuty pięknych widoków i mnóstwa samolotów. Widać, że informacje o ultra realistycznym świecie nie były wcale przesadzone - wszystko wygląda naprawdę przekonująco. Dodatkowo dostrzec możemy zmieniające się pory roku i pogodę, a ta swoimi transformacjami również ma nie odbiegać od tego, jak wygląda to w rzeczywistości.


Wersja standardowa Microsoft Flight Simulator to 20 dokładnie oddanych samolotów i 30 lotnisk, kosztuje 59,99 dolarów (około 235 złotych). Wersja Deluxe dodaje 5 samolotów i 5 lotnisk oraz kosztuje 30 dolarów więcej (około 355 złotych). Najbogatsze wydanie Premium to 30 samolotów i 40 lotnisk, zapłacimy za nie 119,99 dolara (około 470 złotych). Można już składać zamówienia przedpremierowe.źródło: xbox