Przejęcie Zenimax Media i należących do niego studiów było jedną z najważniejszych informacji ostatnich miesięcy. Od tego czasu fani PlayStation 5 cały czas sobie zadają pytanie — czy w przyszłości gry tworzone przez Bethesdę będą ukazywały się na konsoli Japończyków. Wygląda na to, że poznaliśmy odpowiedź.Chociaż Deathloop i Ghostwire:Tokyo to gry tworzone przez studia należące do Zenimax Media, fani tych gier nie muszą się martwić. Mimo przejęcia spółki, Sony wciąż ma zapewnioną czasową wyłączność na swoją konsolę. Jednak co będzie w przyszłości?

Po pierwsze, Phil Spencer potwierdził, że każdy nowy tytuł Bethesdy będzie od razu dostępny w Xbox Game Pass. Ważniejsze jest jednak to, co powiedział dyrektor finansowy Microsoftu, Tim Stuart.

W dłuższej perspektywie chcemy, aby gracze mogli wybrać sobie zróżnicowane doświadczenie na naszych platformach. Będziemy chcieli, by zawartość Bethesdy była pierwsza lub najlepsza, właśnie na naszych platformach

Krótko mówiąc — gry Bethesdy będą się pojawiać na innych platformach niż Xbox, ale to właśnie konsole Microsoftu będą otrzymywały omawiane produkcje jako pierwsze lub w najbardziej kompletnej formie.