Od teraz gracze Minecraft mogą prowadzić swój własny park z dinozaurami, trenować je oraz przeżyć niesamowitą przygodę. Wszystko to dzięki nowo wydanemu DLC do gry – Jurassic World. Kolaboracja związana jest z popularną serią filmów o tym samym tytule. Nowa zawartość wprowadza 21 nowych skinów oraz aż 60 rodzajów dinozaurów. To bardzo ciekawa propozycja dla fanów obydwu marek, bo jak możemy zobaczyć poniżej mamy do czynienia z czymś o wiele więcej niż tylko dodanie lokacji i nowych mobów:Dodatek Jurassic World wprowadza do gry Mojang nową zawartość. Przede wszystkim głównym zadaniem gracze będzie zarządzanie ośrodkiem wypoczynkowym pełnym dinozaurów. Gracze będą mogli tworzyć własne hybrydy wielkich gadów, odkrywając dzięki temu nowe gatunki dostępne w DLC. Jako pracownicy parku będziemy mogli również trenować i szkolić dinozaury i dodawać coraz to więcej udogodnień dla naszych gości.

Co ciekawe, w dodatku pojawiły się również pojazdy, a są to między innymi jeepy, charakterystyczne szklane kule poruszające się po ziemi z miejscem dla dwóch osób, a nawet helikoptery. 
Park jest otwarty! Zarządzaj kurortem dinozaurów swoich marzeń - w grze Minecraft! Twórz i trenuj dinozaury, buduj niesamowite eksponaty i bierz udział w ekscytujących wyprawach. Jak długo można zapewnić sprawne działanie Parku? Jest tylko jeden sposób, aby się przekonać: sprawdź dodatek Jurassic World do gry Minecraft
Tak ekipa Mojang zachęca graczy do zakupu DLC


DLC Jurassic World dostępny jest w sklepie Minecraft Marketplace i można zakupić go w cenie 7,99 dolara, czyli około 30 złotych. Dodatkowo możemy za darmo odebrać skin w kreatorze postaci – Blue Hoodie.


źródło: minecraft.net