Ostatnio przypominaliśmy o wydarzeniu poświęconemu popularnej grze Minecraft. W tym roku zmieniono nazwę eventu na Minecraft Live, a całość odbyła się tym razem całkowicie online. Teraz mamy dla was podsumowanie najważniejszych ogłoszeń od twórców.

Przede wszystkim została w końcu zapowiedziana aktualizacja jaskiń, która od długiego czasu była bardzo wyczekiwana przez większość graczy. Twórcy długo zwlekali, ale ostatecznie jest – oficjalnie zapowiedziano Caves and Clifs Update. Co się zmieni?

Jaskinie będą o wiele bardziej rozbudowane. Gracze będą mogli natknąć się na nowe rodzaje jaskiń, nowe lokacje, a także nowego przerażającego moba – Wardena.
W niektórych jaskiniach będziemy mogli zobaczyć bujną roślinność, złoża ametystu, wielkie podziemne wodospady czy jeziora, a także zwisające z sufitu stalaktyty oraz ostre wystające z dołu stalagmity. Dodany również zostanie nowy surowiec, jakim jest miedź. Dzięki niemu, będzie można skonstruować lunetę czy piorunochron.W nazwie aktualizacji pojawiają się również klify. W ramach nich zostaną dodane nowe zwierzęta, kozy, które potrafią bardzo dobrze skakać, ale też zepchnąć gracza ze szczytu góry. Oprócz tego będą zmiany w samych wzniesieniach, szczególnie śniegu, który na nich występuje. Na razie jednak za wiele nie zdradzono.Oprócz tego zostanie również dodany nowy mob wodny, a będzie to uroczy aksolotl.Tak jak zapowiadano, podczas wydarzenia gracze mogli głosować na wybranego moba, który ma pojawić się w grze. Do wyboru były trzy stworzenia - Glow Squid (świecąca kałamarnica), Iceologer (arktyczny wieśniak) oraz Moobloom (żółta, kwiecista krowa). Fani zadecydowali – kolejnym nowym mobem będzie Glow Squid.Na wydarzeniu była mowa również o innej grze z tego samego uniwersum – Minecraft Dungeons. Przede wszystkim zostało zapowiedziane nowe DLC oraz wyczekiwany cross-play między platformami (PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One).Oprócz tego zapowiedziany został również nowy blok, jakim jest bezprzewodowy redstone oraz nowe narzędzia do tworzenia modów.

To tyle, jeśli chodzi o najważniejsze rzeczy, które zostały zapowiedziane podczas Minecraft Live. Żadna z nowości nie dostała na razie konkretnej zapowiedzi z datą ich wydania. Cały zapis transmisji znajdziecie pod tym linkiem.