Mortal Kombat 11 to najświeższa odsłona 28-letniej serii krwawych bijatyk. Niedawno studio Netherrealms pochwaliło się wynikiem 8 milionów sprzedanych egzemplarzy i zapowiedziało ogłoszenie planów na przyszłość, które teraz zostały ujawnione. 17 listopada 2020 r. do sprzedaży trafi trójka nowych wojowników. Deweloperzy kontynuują dotychczasową strategię, polegającą na tym, że część zawodników pochodzi z uniwersum Mortal Kombat, a pozostali to postacie z popularnych filmów. Tym razem będą to Mileena, Rain i John Rambo i ta trójka wejdzie w skład pakietu Kombat Pack 2, ale również będzie dostępna do kupienia osobno. 
Ponadto w tym samym dniu zadebiutuje edycja kompletna gry, która nie dość, że będzie posiadać wszystkie dotychczasowe dodatki (9 pakietów skórek, 7 unikalnych strojów, 13 bohaterów z DLC oraz fabularne rozszerzenie) to umożliwi bezpłatną aktualizację międzygeneracyjną.

Warto jednak zauważyć, że obecni posiadacze egzemplarza gry na PS4 również ją otrzymają.  Oczywiście, wersja na PlayStation 5 i Xboksa Series X/S zapewni obsługę rozdzielczości 4K, krótsze czasy ładowania i wizualne usprawnienia. Co ciekawe, Mortal Kombat 11 Ultimate otrzyma nową edycję kolekcjonerską wycenioną na 230 funtów (ok. 1150 zł), w której skład oprócz samej gry wejdą steelbook z niebieskim logiem, maska Sub-Zero i ekskluzywny strój dla niebieskiego ninja w grze.