Mortal Shell to gra RPG akcji z gatunku soulslike. Charakteryzuje się dużym poziomem trudności i wymagającym systemem rozwoju. W produkcji tego typu, za każdym rogiem może czaić się śmierć, a spotkanie z każdym wrogiem może zakończyć naszą przygodę. 
Deweloperzy jakiś czas temu rozdawali klucze aktywacyjne za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych — to był jedyny sposób, aby zagrać w tytuł. Z racji ogromnego zainteresowania produkcją, twórcy postanowili udostępnić wszystkim wersję beta. Testowe wydanie gry jest pozbawione ważniejszych wątków fabularnych, autorzy Mortal Shell zamierzają ujawnić pełną historię dopiero w finalnej wersji. 

W opisie produktu możemy przeczytać: „Ta wersja beta pozwala na posiadanie tylko dwóch Mortal ShellHarros i Tiel — po to, aby lepiej zrozumieć ich różnorodność w walce. Ta wersja beta nie zawiera spoilerów (postanowiliśmy utrzymać historię w tajemnicy trochę dłużej) i celowo wyodrębniliśmy pewne miejsca w Fallgrim, abyś był ciągle skoncentrowany”. Produkcję można uzyskać na oficjalnej witrynie, zupełnie za darmo. Źródło: Epic Games Store


Studio Cold Symmetry zapewnia również, że gra została stworzona dla fanów gatunku souls i wprawieni gracze ukończą testową wersję w godzinę, jednak nowym użytkownikom może zająć to trochę więcej czasu. Według deweloperów, ostateczne wydanie gry ma zapewnić około 20 godzin rozgrywki. 

Mortal Shell zadebiutuje w tym roku na komputerach oraz konsolach obecnej generacji. Warto wspomnieć, że produkcja będzie tymczasowo dostępna jedynie na Epic Games Store.

Źródło: Cold Symmetry, Epic Games Store