Mortal Shell to gra RPG akcji z gatunku soulslike. Charakteryzuje się ona dużym poziomem trudności i wymagającym systemem rozwoju. W produkcji tego typu, za każdym rogiem może czaić się śmierć, a spotkanie z każdym wrogiem może zakończyć naszą przygodę. Tytuł jest niesamowicie podobny do pierwowzoru, czyli do Dark Souls, ale istotnym urozmaiceniem w mechanice rozgrywki są tytułowe łuski.

Podczas przemierzania świata, niezbędne jest uważne obserwowanie architektury i przeciwników. Każdy z nich jest zagrożeniem, trzeba być gotowym na atak w każdej chwili. Aby odnieść zwycięstwo w grach z gatunku soulslike należy wyuczyć się zachowania wrogów i umieć wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Pomimo, że zamknięte testy produkcji rozpoczynają się już dzisiaj, a potrwają one do 10 lipca bieżącego roku, to grupa wybrańców miała już okazję zapoznać się z tytułem. 

Mortal Shell
zmierza na komputery osobiste oraz konsole obecnej generacji. Niestety, twórcy nie ujawnili jeszcze dokładnej daty premiery. Warto wspomnieć, że na komputerach przez pewien czas grę uzyskamy wyłącznie w Epic Games Store.

Źródło: youtube.com, Epic Games Store