Japoński serwis o grach, Gematsu opublikował dzisiaj na swoim oficjalnym koncie w serwisie Twitter post. W swoim Tweecie serwis udostępnił zrzut ekranu ze strony brazylijskiego ministerstwa sprawiedliwości, na którym widać klasyfikację rodzicielską World of Warcraft: Shadowlands. Oprócz zaleceń wiekowych dla wersji na komputery osobiste pojawiła się również klasyfikacja wydania na Xbox Series XJuż od dłuższego czasu wszystko wskazuje na to, że popularna gra z gatunku MMORPG zadebiutuje na konsolach. Wcześniej użytkownicy odkryli w plikach gry dane, które wskazują na wsparcie dla kontrolerów. Ujawnione informacje sugerują, że już wkrótce będzie można przypisywać różne funkcje pod przyciski na kontrolerze. Producent i wydawca gry, Blizzard, zapewniał wówczas, że nie chodzi o wydanie konsolowe, tylko o wsparcie kontrolerów na komputerach. Deweloperzy zapewniali, że zależy im na tym, aby uczynić swoją grę dostępną dla wszystkich, w tym dla osób używających urządzenia Xbox Adaptive Controller.

Oczywiście cała sytuacja może być po prostu błędem, jednak nie wykluczone, że już wkrótce World of Warcraft może zadebiutować na konsolach.

[Aktualizacja]

Blizzard w końcu się wypowiedział. Serwis Polygon skontaktował się z firmą, aby zapytać o całą sytuację u źródła. Kalifornijski producent zapewnia:

„Aktualnie nie planujemy przenieść World of Warcraft albo Shadowlands na Xbox Series X. Lista platform na stronie brazylijskiego ministerstwa sprawiedliwości była zwykłym błędem, a pozycja została zaktualizowana, aby zapewnić, że gra będzie dostępna na komputerach osobistych”.

Oświadczenie firmy nie zaprzecza, że ​​World of Warcraft nigdy nie zadebiutuje się na konsolach. Jednak Blizzard zdaje się sugerować, że premiera na urządzenia inne niż komputery osobiste, nie będzie miała miejsca w najbliższym czasie.

Źródło: Blizzard, Twitter, polygon.com