MXGP 2020 to najnowsza gra z oficjalnej serii FIM Motocross World Championship. Gracz będzie mógł rywalizować z 68 kierowcami z kategorii MXGP i MX2 na 19 różnych torach, a wszystko to odzwierciedlać będzie prawdziwe rzeczywiste mistrzostwa, tak aby każdy mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca motocrossowy.

Produkcja ukaże się w sprzedaży 10 grudnia tego roku na konsolach PlayStation 5. Poniżej znajdziecie zwiastun gry.Co nowa część serii ma do zaoferowania? Po pierwsze, jeżeli dla graczy oficjalne tory MXGP to za mało, twórcy ponownie udostępniają do nich edytor, a wraz z nim nową opcję o nazwie Heightmaps pozwalającą odtworzyć konfiguracje prawdziwych tras MX. Do wyboru będą 4 typy terenu: lasy, kamieniołomy, równiny i winnice. Swoimi torami, gracze będą mogli się pochwalić potem z innymi użytkownikami.

Powróci również tryb Playground, dzięki któremu gracze będą mogli swobodnie jeździć dla samej przyjemności lub aby udoskonalać swoje umiejętności – w pojedynkę lub z przyjaciółmi. Prościej mówiąc jest to po prostu strefa treningowa. Powróci również Waypoint, który pozwalać będzie na organizację wyścigów do czterech graczy.Dodatkowo nowa gra oferować będzie jeszcze płynniejszą rozgrywkę bez lagów, a wszystko to dzięki wzmocnieniu trybu wieloosobowego poprzez dedykowane serwery. Do dyspozycji graczy będzie także tryb Race Director, który pozwoli na stworzenie własnych zawodów od podstaw.

MXGP 2020 oferować będzie również oficjalne licencjonowane markowe przedmioty znane ze świata Motocrossu. Nie będą to jednak tylko ozdoby kosmetyczne, gdyż repliki rzeczywistych części motocyklowych mogą wpływać na działanie motocyklu gracza.

Więcej o grze znajdziecie na oficjalnej stronie.