Na amerykańskiej stronie Blizzarda, pojawił się wpis dotyczący powstania strony pozwalającej na zapisy do alpha/beta testów gry. Jest jednak zaznaczone, że aktualnie takowe nie są prowadzone, a sam zapis będzie aktywny w momencie ich otwarcia lub też krótko przed ich rozpoczęciem. Dziwnym zbiegiem okoliczności strona pojawiła się na kilka dni przed Blizzconem.
Diablo 4 zostało zapowiedziane w 2019 roku podczas Blizzconu, gdzie uczestnicy będący na miejscu mieli okazję zagrać kilkadziesiąt minut w ówczesny build pre-alphy. Fani serii bardzo ciepło przyjeli tytuł, zwłaszcza po zaprezentowanym trailerze. Który powracał klimatem do mrocznego i brudnego świata fantasy, gdzie ujrzeliśmy uwolnienie Lilith. Dodatkowo należy wspomnieć, że pracownicy Blizzarda względem tego tytułu starają się komunikować ze społecznością graczy za pomocą cyklu „Piekielny Kwartalnik”, gdzie udzielają informacji na temat rozwoju prac nad grą, systemami rozgrywki oraz itemizacją. Co również sobie fani chwalą, ponieważ dobrze wróży to tytułowi.
Pamiętajcie, że zapis do testów gry, nie oznacza 100% udziału. Blizzard zawsze falami udostępniał dostęp do bety w zależności od potrzeb. Wszystko okaże się już wkrótce. Link do artykułu na stronie Blizzarda znajdziecie tutaj.