Podczas świąt wielkanocnych w sieci pojawiła się informacja dotycząca nadchodzących testów remastera kultowej odsłony serii Diablo. Wówczas zaznaczone było, że dostęp do alfy gry otrzymają Koreańczycy w ilości 20 000 szt. Dziś już wiemy natomiast, że alfa testy dostępne będą w szerszej skali.
Piekło znowu zadrży już w ten czwartek o godzinie 19:00 czasu polskiego, gdzie za pośrednictwem platformy Twitch oraz YoutubeGaming będziemy mogli obejrzeć rozgrywkę influencerów. Natomiast pozostali gracze otrzymają dostęp dopiero w piątek o godzinie 16:00

Mroczny Wędrowiec:

Wiele dni minęło, odkąd opuściłem miasteczko Tristram. Przez cały ten czas staram się zapomnieć o grozie, której byłem świadkiem w podziemiach katedry, i walczę z przerażającymi koszmarami, które nawiedzają mnie nawet na jawie. Czai się we mnie coś mrocznego... Czuję to. Ta siła pcha mnie wciąż na Wschód. Zapewnia mnie, że znajdę odkupienie wśród ruin starożytnych królestw. Znam drogę, lecz nie wiem, jakie niebezpieczeństwa czyhać na mnie będą podczas podróży. Teraz, mijając pierwszą bramę, wiem, że jakaś część mojej duszy pozostanie w Tristram... na zawsze.

Do dyspozycji graczy zostanie oddanych 3 bohaterów:

  • Czarodziejka,
  • Amazonka,
  • Barbarzyńca.

Testy będą zawierać jedynie tryb jednego gracza, w którym dostępny będzie pierwszy oraz drugi akt. Więcej informacji na temat nadchodzącej alfy przeczytacie na oficjalnym blogu gry.