W dodatku gracze odwiedzą kompleks Steeltown, który wytwarza wszystkie sprzęty bojowe w Kolorado od ciężarówek, aż po roboty. Strażnicy będą mogli zwiedzać kompleks w trybie dla jednego gracza lub kooperacji, wykonując nowe zadania i stawiając czoła hordom wrogich robotów. Do systemu walki dodano nowe mechaniki: nakładanie efektów statusu, tarcze żywiołów, przewidywalne ataki i nieśmiercionośną broń.
Game Director David Rogers skomentował:

„The Battle of Steeltown to nie tylko fantastyczny nowy rozdział w historii Wasteland 3, stawiający przed graczem masę wyborów, konsekwencji i wyjątkowego humoru, ale także zwieńczenie ciężkiej pracy, jaką włożyliśmy w tę grę od jej premiery. W ręce grających po raz pierwszy w Wasteland 3 trafi teraz najlepsza wersja gry. Na graczy powracających do Steeltown czekają natomiast niespodzianki: nowa historia, postacie i mechaniki walki, naprawdę zmieniające taktykę w nowy, wymagający sposób. Spotkają też postacie i historie, które rozpoczęli w podstawowej grze, dzięki nowym interakcjom z ukochaną przez wszystkich papugą o plugawym języku - „Where Are They Now?” Elfów Świętego Mikołaja i więcej. Całość dopełnia niesamowita, nowa postapokaliptyczna muzyka.” 

Planowana data premiery Wasteland 3: The Battle of Steeltown to 3 czerwca tego roku na komputery osobiste oraz konsole Playstation 4 i Xbox One.