Za 4 dni wystartuje Blast Premier Fall Season, czyli szereg esportowych turniejów z gry Counter-Strike: Global Offensive, które jak zawsze będziemy mogli oglądać na żywo. W wydarzeniu wezmą udział najlepsze zespoły z Europy i Ameryki. Dla polskiej widowni Fantasyexpo przygotuje transmisję w języku polskim. Będzie można ją obejrzeć na kanale ESPORT NOW w takich serwisach jak Facebook, YouTube oraz Twitch.

Na początku tego roku rozpoczął się cykl rozgrywek BLAST Premier w CS:GO. Wydarzenia zostały podzielone na dwa sezony – wiosenny oraz jesienny, który właśnie nadchodzi. W czerwcu natomiast, sytuacja na świecie zmusiła organizatorów do przeniesienia wszystkich wydarzeń do internetu. Dlatego właśnie zawody zostały podzielone na dwa regiony – Europejski i Amerykański. Gracze amerykańscy przylecą do Europy, by wystąpić w turniejach BLASTA ze specjalnie przygotowanych dla nich miejsc.

Przez światową pandemię organizatorzy zdecydowali również o zmniejszeniu puli nagród do zdobycia. Nie jest to wcale zła wiadomość, bo tym razem pieniądze nie trafią jedynie do najlepszych zawodników, ale do każdego zespołu. Dzięki temu ma zyskać cały ekosystem gry Counet-Strike. Szykują się więc trzy wydarzenia z łączną pulą nagród w wysokości 750.000 dolarów.

Już 26 października na trwającym aż 10 dni BLAST Premier Fall Series 2020 zobaczymy 12 ekip podzielonych na trzy grupy, które będą ze sobą rywalizować. Poniżej znajdziecie ich listę:


Grupa A (start 26 października)

-Natus Vincere

-Ninjas in Pyjamas

-Evil Geniuses

-OG Esports

Grupa B (start 29 października)

-Vitality

-Complexity

-BIG

-FaZe Clan

Grupa C (start 2 listopada)

-Astralis

-MIBR

-FURIA

-G2 Esports


Wyżej wymienieni uczestniczy powalczą o cztery miejsca w jesiennych finałach, a jedna ekipa z nich wszystkich awansuje do finałów o nazwie BLAST Global Finals z milionem dolarów w puli, które odbędą się w dniach 18-24 stycznia 2021 roku.