Twórcy Wolcena zapowiedzieli Chronicle I: Bloodtrail, jest to pierwszy duży dodatek do gry od jej premiery. Na chwilę obecną nie ujawniono daty jego premiery. Wiemy, że będzie to darmowe rozszerzenie do gry, które wprowadzi nową zawartość oraz udoskonalenia w rozgrywce. Pojawiła się również informacja o planowanym resecie ekonomi w grze, co wpłynie na dotychczasowe postacie graczy.
Rozwiązanie, jakie chcą wprowadzić twórcy gry, będzie tryb Legacy, gdzie zostaną przeniesione dotychczasowe postacie, co uniemożliwi handel z postaciami powstałymi po premierze dodatku. Dzięki czemu, aby skorzystać z nowości, jakie przyniesie dodatek, trzeba będzie zdecydować się na stworzenie nowej postaci.

Wolcen Lords of Mayhem jest to gra hack’n’slash, która podczas swojej premiery spotkała się z ogromnym zainteresowaniem społeczności skutkującym ogromnymi problemami technicznymi spowodowanymi przeciążeniem serwerów. Od dnia premiery do dziś twórcy wydali dotychczas 17 aktualizacji poprawiających błędy w rozgrywce oraz wpływających na balans gry.

Gra zadebiutowała 13 lutego na platformie Steam w polskiej wersji językowej z napisami.