Wiele deweloperów wydaje książki o tematyce swoich gier. Kiedy wejdzie się do sklepu, w którym można je znaleźć, zawsze w oczy rzuci się jakiś tytuł poświęcony jednej z popularnych gier. Najczęściej są to książki typu encyklopedia czy poradniki. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z powieścią.

12 sierpnia w polskich księgarniach ma pojawić się pierwsza powieść z uniwersum Overwatch od wydawnictwa Insignis Media. Książka będzie nosić nazwę Overwatch: Bohaterka Numbanii i opowie historię o Elfi Oladele, która od najmłodszych lat zajmuje się konstruowaniem robotów. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w miastecku Numbanii, gdzie ludzie żyją w pokoju z Omnikami (humadoinalnymi robotami). Spokój zakłóca groźny przestępca, po którego ataku główna bohaterka postanawia bronić swojego domu, tworząc empatycznego robota do walki terrorystą.Robot, którego stworzyła Elfi to nic innego jak Orisa – grywalna postać w Overwatch. W rozgrywce pełni rolę tanka i posiada ciekawe umiejętności, takie jak kładzenie tarczy, przyciąganie wrogów w jedno miejsce, czy stawianie przedmiotu, który wzmacnia wszystkich sojuszników.

Warto dodać, że w sieci dostępny jest darmowy fragment książki, który ma zachęcić fanów gry do zakupienia nowej książki. Omawiany fragment znajdziecie pod tym linkiem.


źródło: gram.pl