Podczas trzeciego odcinka pokazu Night City Wire, zespół CD Projekt RED przedstawił ogólne wymagania techniczne dla nadchodzącego Cyberpunka 2077.

Jednak w tamtym czasie nie podano zbyt wiele szczegółów i gracze wciąż zastanawiali się nad tym, jaka konfiguracja sprzętowa umożliwi im płynną rozgrywkę w wysokiej rozdzielczości wraz z włączoną technologią śledzenia promieni.

Dzisiaj wymagania zostały zaktualizowane o dodatkowe informacje takie jak lista podzespołów umożliwiających zabawę z obrazem większym niż Full HD oraz z włączonym Ray Tracingiem.

Wszystkich zainteresowanych tematem nadchodzącego dzieła CD Projekt RED, zapraszamy do naszych materiałów, które znajdują się tutaj oraz tutaj.Jak widać, potwierdziły się pogłoski o 70 GB przestrzeni dyskowej (najlepiej dysku SSD), której wymagają pliki gry.

Jak można również zauważyć, pomimo tego, że Cyberpunk 2077 jest ogromnym projektem z bogatą szatą graficzną, aby uruchomić i cieszyć się płynną rozgrywką na minimalnych nastawach graficznych w rozdzielczości Full HD, będziemy potrzebować jedynie już ośmioletniego procesora Intel i5-3570K, 8GB pamięci ram oraz karty graficznej GTX 780 lub RX 470, które obecnie kosztują nie więcej niż około 450 złotych na rynku podzespołów używanych. Za przykładowy komputer z takimi podzespołami powinniśmy zapłacić około 900 - 1000 złotych.


Z drugiej strony jednak wszystko wskazuje na to, że aby wymaksować grafikę w Cyberpunku (4K, nastawy Ultra i Ray Tracing), najprawdopodobniej nie będziemy potrzebować sprzętu z najwyższej półki — wystarczy zaledwie 16 GB RAM, RTX 3080 i Intel i7-6700 lub Ryzen 5 3600. Za przykładowy komputer z takimi podzespołami powinniśmy zapłacić około 5000 złotych.

Co warte uwagi, to że w rubryce Ray Tracing nie znalazły się najnowsze układy graficzne AMD RX 6000, które również obsługują tę technologię. Domyślam się, że śledzenie promieni, przynajmniej na premierę gry, nie będzie dostępne na GPU czerwonych.