Włodarze z Twitcha zaskoczyli swoich użytkowników po raz kolejny. Kilka miesięcy temu było głośno o zbanowanej emotikonie PogChamp. Stało się tak w momencie, gdy osoba, która była jej twarzą, wygłaszała „kontrowersyjne poglądy” o ataku na Kapitol w Stanach zjednoczonych, więcej przeczytacie w naszym materiale tutaj.

Dziś natomiast pojawiła się informacja o zablokowaniu słowa „otyły” (ang. „Obese”) stał się zakazanym słowem, dołączając tym samym do „simp”. Jeden ze streamerów o pseudonimie Nmplol zapytał swoich widzów czy przed wejściem na wagę tą poinformuje go o jego otyłości/nadwadze. Użył w tym celu specjalnej ankiety na platformie Twitch, gdzie użytkownicy mieli do wyboru wyżej wymienione. I tutaj coś zaskakującego, nie dało się przeprowadzić głosowania.

Twitch poinformował Nmplol’a o tym, że nie może używać słowa „obese” (Pol. Otyły), oraz „overweight” (Pol. Nadwaga). Na reakcje użytkowniku długo nie musieliśmy czekać, prosząc, aby właściciele platformy skupili się na omijaniu dotyczącego ubioru przez streamerki nadające transmisje z basenu dmuchanego lub wanny, zamiast blokować termin medyczny dotyczący wagi.

Ciężko stwierdzić jak zakończy się sprawa z zablokowanymi słowami oraz konsekwencji, jakie ze sobą niesie. Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że Twitch bardzo często cenzuruje słowa, nie patrząc przez pryzmat kontekstu ich używania przez społeczność.