Podczas konferencji poświęconej aktualizacji Shadowlands do gry World of Warcraft ujawniono kierunek, w jakim rozwijać się będzie produkcja.  Zaprezentowano i omówiono również nowy zwiastun. Poinformowano, że wszystkie elementy nadchodzącego rozszerzenia są już gotowe, a wkrótce rozpoczną się otwarte testy. Omówiono także zmiany, które trafią do gry w najbliższym czasie. 

1. System latania w Shadowlands oparty będzie na statusie w nowych frakcjach (Covenants), a nie na reputacji. Już nie trzeba będzie podnosić reputacji dla kilku grup, zamiast tego wystarczy skoncentrować się na zadaniach tylko dla jednego stowarzyszenia. Do tego pojawią się specjalne, cotygodniowe wyzwania, Covenant Renown. Mają one posiadać przemyślane mechaniki, które pozwolą na komfortowy rozwój naszej postaci.

2. Od teraz będzie możliwość używania artefaktu innej specjalizacji naszej klasy. Od teraz na przykład Beast Master Hunter będzie mógł posiadać skórkę artefaktu specjalizacji Marksmanship Hunter. Blizzard postanowił jednak nałożyć, pewne wymagania, które trzeba spełnić, aby wyposażyć przedmiot. Nie użyjemy każdego artefaktu z każdą specjalizacją. 

3. Schematy legendarnych przedmiotów będą dostępne dla wszystkich posiadanych postaci. Producent na konferencji potwierdził, że wystarczy zdobyć taką recepturę tylko za pośrednictwem jednego bohatera, aby użyć jej na dowolnym innym.

4. W sklepie gry pojawił się nowy wierzchowiec Steamscale Incinerator. Nowego towarzysza można otrzymać za darmo przy zakupie półrocznego abonamentu lub kupując go osobno za 25 dolarów (około 99 złotych).
5. Przedmioty typu Heirloom nie będą teraz oferować bonusu do punktów doświadczenia. W najnowszym rozszerzeniu ten system ulegnie zmianie. Zamiast szybszego przyrostu punktów doświadczenia, twórcy chcą zaoferować graczom inne benefity. Niestety, nie podano jeszcze dodatkowych szczegółów.

6. Za pojedynczy wypad do lochu otrzymamy mniej sprzętu, ale będą to bardziej wartościowe przedmioty. Blizzard chce zrezygnować z dużej ilości sprzętu, zaśmiecającego ekwipunek. Zamiast ilości, twórcy stawiają na jakość.

7. Od teraz będziemy wysyłać postacie poboczne na misje, używając, turowego systemu walki. Już jakiś czas temu w grze pojawił się system pomocników, którym mogliśmy rozdzielać specjalne zadania. W nadchodzącym dodatku Shadowlands ta mechanika zostanie przebudowana. Od teraz weźmiemy udział w starciach podzielonych na tury. Deweloperzy podkreślają, że szansa na zwycięstwo w walce nie będzie losowa. Wygrana potyczka będzie zasługą dobrej strategii i odpowiedniego doboru jednostek.Źródło: Blizzard

8. Pojawiła się możliwość zmiany płci postaci u fryzjera. Jeszcze do niedawna, za taką usługę należało zapłacić prawdziwymi pieniędzmi lub przy użyciu World of Warcraft Tokens. W ramach nowego dodatku, ta funkcja już nie będzie wymagała otwierania portfela.

Zgodnie z zapewnieniami producentów, rozszerzenie World of Warcraft: Shadowlands powinno zadebiutować pod koniec tego roku, w okresie jesiennym.  Otwarte beta testy produkcji rozpoczną się już w przyszłym tygodniu i będą dostępne dla wszystkich osób, które zarejestrują się na oficjalnej witrynie internetowej gry.

Źródło: mmorpg.org.pl