Polskie studio Type The Name ogłosiło, że w pierwszym półroczu roku 2022 pojawi się ich nietypowa produkcja. Twórcy postanowili stworzyć grę, która pozwala na stworzenie swojego własnego narkotykowego imperium. Na razie debiut Narco Tycoon planowany jest na konsole Nintendo Switch oraz komputery stacjonarne. Nie wykluczone jednak, że gra pojawi się również na innych urządzeniach.

Wydawcą nadchodzącej gry został Ultimate Games S.A. Twórcy przyznają, że gra jest na razie w bardzo wczesnym dostępie, a to co możemy zobaczyć na zwiastunie może się jeszcze zmienić.Narco Tycoon ma być ekonomiczną strategią z grafiką 2D. Gra będzie single player, ale rozgrywka ma być mocno zróżnicowana i rozbudowana. Gracz będzie mógł zbudować swoją własną fabrykę narkotyków od samych podstaw, a sama rozgrywka obejmie również zarządzanie współdziałaczami projektu, monitorowanie dystrybucji towaru oraz walkę z konkurencją. Naszym celem będzie zdominowanie miejskiego biznesu narkotykowego.

Twórcy zapowiadają, że gra będzie poważna, ale nie zabraknie czasem małej dawki humoru. Akcja gry rozgrywać się będzie w jednym z największych miast amerykańskich oraz na jego przedmieściach.

Narco Tycoon to nietypowa strategia, która zaskoczy nie tylko samą tematyką, ale też swoją złożonością i rozbudowaniem. Sama rozgrywka będzie tutaj w pewnym stopniu zbliżona do gier w rodzaju Prison Architect i RimWorld. Jeśli chodzi o nastrój i nawiązania do popkultury, to Narco Tycoon z pewnością przypadnie do gustu np. fanom seriali w stylu Breaking Bad czy Narcos

Mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Damy graczom wiele możliwości i wiele swobody w budowie narkotykowej potęgi. Szykujemy bardzo rozbudowany system produkcji towaru, z pełną dowolnością planowania pomieszczeń, rozstawiania sprzętu, przy czym uzyskanie dobrej jakości produktu będzie wymagać dbałości m.in. o odpowiednią temperaturą, jakość powietrza, itd. Podobnie będzie z członkami organizacji – każda postać będzie unikalna, a odpowiedni dobór rodzaju wykonywanej pracy i zadbanie o potrzeby danej postaci również będzie mieć istotne znaczenie. Tak samo np. w walce o dominację na rynku skorzystamy z różnych taktyk – dostępne będą zarówno rozwiązania czysto siłowe, jak i rozwiązania bliższe dyplomacji czy ekonomii

Mówi główny projektant w Type The Name Studio, Marcin Steliga.

Już teraz możecie dodać Narco Tycoon do swojej listy życzeń w serwisie Steam.