Jedną z pierwszych ujawnionych dla PlayStation 5 gier było Grand Theft Auto V. Posiadacze PlayStation Plus będą mogli nabyć tę grę za darmo, z kolei posiadacze poprzedniej konsoli co miesiąc otrzymują milion dolarów do wykorzystania w GTA Online
Jednak od momentu zapowiedzi Rockstar Games nie ujawnił praktycznie żadnych szczegółów na temat tej konwersji. Mogliśmy jedynie przeczytać o tym, że gra trafi na nowe konsole w drugiej połowie 2021 r. Teraz firma ujawniła swoje plany wsparcia dla GTA Online i Red Dead Online na kolejne miesiące. 

27 maja do gry trafi osiem nowych wyścigów kaskaderskich. Niedługo potem (choć nie podano jeszcze daty premiery) do gry trafi siedem nowych aren, na których gracze będą mogli niszczyć konkurencję wybuchowym śladem świetlnym swojego motocykla Shotaro oraz tryb walki o przetrwanie. Wraz z nim dodane zostaną nowe tereny do Los Santos i hrabstwa Blaine. Oprócz tego Rockstar zapowiedział, że z okazji 20.rocznicy Grand Theft Auto III w grze będą pojawiać się różne niespodzianki. 

Najważniejsze jest jednak to, że 11 listopada Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online pojawią się na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. 

Wersje GTA V dla nowej generacji będą zawierały szereg ulepszeń technicznych, wizualnych i poprawek wydajności, aby w pełni wykorzystać możliwości najnowszego sprzętu, dzięki czemu gra będzie piękniejsza i bardziej responsywna niż kiedykolwiek

Rockstar ujawnił także, że wraz z letnią aktualizacją do gry trafią specjalne korzyści, które będzie można wykorzystać po premierze nextgenowej wersji GTA V.