Najnowsze doniesienia o nadchodzącym Watch Dogs: Legion nie sugerują niczego dobrego. Według serwisu Digital Foundry, po włączeniu technologii śledzenia promieni i odbić — Ray Tracing, nawet karta graficzna Nvidia RTX 2080 Ti nie umożliwi płynnej rozgrywki. Perypetie londyńskich hakerów są wyzwaniem nawet dla komputera wyposażonego w najwydajniejszy sprzęt dostępny na rynku konsumenckim. Co jest jeszcze gorsze, najlepsza specyfikacja nie zapewnia 60 klatek na sekundę nawet w rozdzielczości 1080p, przy zachowaniu najwyższych ustawień graficznych.
Jeżeli nawet najwydajniejsza karta graficzna dla graczy nie daje rady, to niestety na ten moment, należy zapomnieć o hakowaniu Londynu w rozdzielczości 4K czy nawet 1440p. Oczywiście istnieje możliwość wyłączenia technologii Ray Tracing, jednak kupując sprzęt z najwyższej półki, nie chcielibyśmy decydować się na żadne kompromisy. Jedyną opcją jaka pozostała, jest funkcja DLSS, która jest idealnym kompromisem pomiędzy wysoką rozdzielczością a wydajnością. Niestety, dziennikarze serwisu Digital Foundry nie mogli przetestować tej technologii w Watch Dogs: Legion.

Warto przypomnieć, że Watch Dogs Legion zostanie wydane na konsole obecnej generacji i komputery osobiste 29 października 2020 roku. Gra w przyszłości zadebiutuje również na nowej generacji. Posiadacze wydania na starsze urządzenia otrzymają bezpłatną aktualizację umożliwiającą rozgrywkę na PlayStation 5 lub Xbox Series X.

Źródło: wccftech.com, YouTube, Ubisoft