Parę dni temu na portalu Reddit matka nastoletniego fana gry Fortnite napisała post z pytaniem co może zrobić, żeby odzyskać swoje pieniądze. Mówimy tu o dużej sumie, bo syn w trochę ponad dwa tygodnie wydał na donacje i subskrypcje streamerów aż 20 tysięcy dolarów. Pieniądze znajdowały się na rodzinnym koncie bankowym, a syn mając własną kartę, na której miał pieniądze na szkołę i jedzenie, uzyskał dostęp do konta, gdzie znajdowały się oszczędności. Zaczął je przelewać na swoją kartę i wydawać w wielkich ilościach. Kiedy kobieta, kiedy zorientowała się co się dzieje, prawie wszystkie pieniądze z oszczędności już zdążyły zniknąć. W poście mówiła, że prezes ani serwisu Twitch ani Amazonu nie odpowiedział na jej maile.
Jedyną ,,poradę’’ uzyskała od banku, który powiedział jej, że jedyną opcją, na to by mogli coś zrobić jest pozwanie własnego syna do sądu. Nastolatek jak sam mówi, nie zdawał sobie sprawy, że wydał aż tak dużo.

Kobieta próbowała też skontaktować się ze streamerami, których jej syn ogląda. Niestety tylko dwoje z nich się do niej odezwało i nadal nie wiadomo, czy uda się odzyskać pieniądze chociażby od nich. 


źródło: gry-online.pl