NieR Replicant ver.1.22474487139… to ulepszona i rozbudowana wersja kultowej gry akcji z gatunku RPG — NieR Replicant, która zadebiutowała w 2010 roku. Za oryginalną produkcję odpowiada już nieistniejący zespół Cavia z Japonii. Square Enix, twórca odświeżonej edycji zapewnia, że nie tylko poprawiono warstwę graficzną, ale znacznie rozszerzono tytuł.

Według zapewnień producenta gra ma satysfakcjonować zarówno nowych graczy jak i weteranów cyklu. Najnowsza wersja NieR zadebiutuje w Europie 23 kwietnia i 22 kwietnia 2021 roku w Japonii. Debiut odbędzie się jednocześnie na PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Oprócz ujawnienia daty premiery, deweloperzy udostępnili również powyższy zwiastun i fragment rozgrywki, który załączamy poniżej.
Na Tokyo Game Show 2020 online zaprezentowano także limitowaną edycję odświeżonej wersji Nier Replicant. Wydanie White Snow najpierw będzie dostępne dla japońskich graczy, ale wkrótce również będzie można je nabyć w reszcie świata. W środku specjalnego pudełka znalazło się kilka gadżetów takich jak przypinki czy ścieżka dźwiękowa.