Wczoraj wieczorem o godzinie 18:00 czasu polskiego, CD Projekt Red wypuścił kolejny i zarazem ostatni już odcinek Night City Wire, czyli serii, która miała przygotować graczy na debiut jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku – Cyberpunk 2077. Jeśli nie daliście rady obejrzeć wczorajszego live’a, to już spieszymy z przedstawieniem wam najważniejszych informacji.

Przede wszystkim został udostępniony nowy zwiastun przedstawiający rozgrywkę Cyberpunk 2077. W ponad 5 minutowym filmie zawarte zostały nie publikowane wcześniej sceny oraz interakcje, a także szczegóły fabuły i historię bohaterów (ich pochodzenie i motywacje). Pokazane zostały również rożne poboczne działania, na które gracz będzie mógł sobie pozwolić w otwartym świecie miasta Night City.Na pokazie Night City Wire dostaliśmy również zwiastun, który przybliżył nam postać samego Johnny’ego Silverhanda. Trailer skupił się na wyjaśnieniu skąd znany i nieżyjący już piosenkarz wziął się w głowie głównego bohatera – V. Dowiedzieliśmy się, że obydwaj bohaterowie są ze sobą mocno połączeni i choć nie zawsze się dogadują, starają się ze sobą współpracować. Prawdopodobnie podczas rozgrywki postać Silverhanda będzie pojawiać się przed naszymi oczami dość często.Następnie mogliśmy ujrzeć materiał, w którym aktor grający Johnny’ego Silverhanda – Keanu Reeves, opowiada jak wyglądała praca przy produkcji Cyberpunk 2077.Deweloperzy przedstawili również szczegóły dotyczące soundtracku z gry Cyberpunk 2077. Zostało udostępnionych sześć nowych utworów, których możecie posłuchać pod tym linkiem, a twórcy muzyki opowiedzieli o pracy nad owymi utworami. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w grze będzie dostępny tryb przeznaczony specjalnie dla streamerów oraz youtuberów, który pozwoli na wyłączenie odtwarzania licencjonowanych piosenek.Na koniec przedstawiciele CD Projektu postanowili podzielić się z widzami tematem o technologii JALI. Gdyby deweloperzy chcieli zanimować każdego NPC w grze tak, by wyglądało to jak najbardziej realnie, to zajęło by im to mnóstwo czasu. Tu z pomocą przychodzi wspomniana technologia. JALI pomaga dostosowywać mimikę twarzy każdej postaci. Najciekawszym aspektem jest to, że potrafi ona automatycznie dostosować animacje ruchu ust bohaterów do nagranych wcześniej wypowiedzi aktorów w każdym dostępnym języku. Mówiąc prościej, niezależnie w jaką wersję językową gry zagramy, zawsze dostaniemy perfekcyjnie dopasowane ruchy twarzy postaci do ich wypowiedzi.Oprócz tego wszystkiego, deweloperzy zaprezentowali serię ubrań, która będzie dostępna dla głównego bohatera. Będzie ona nawiązywać do innej słynnej produkcji CD Projektu - Wiedźmin. Akcesoria będą dostępne dla każdego, kto posiada grę z tej serii. Nie podano jednak, o którą część przygód Geralta dokładnie chodzi.


To już wszystkie najważniejsze informacje, które zostały przedstawione w piątej części serii Night City Wire. Jeśli jednak chcecie obejrzeć cały odcinek, zajrzyjcie pod ten link. Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zadebiutuje już 10 grudnia na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4, Xbox One, platformie Stadia oraz na konsolach nowej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X.