Twórcy Hellblade: Senua's Sacrifice w tym momencie pracują jednocześnie nad kilkoma produkcjami. Najważniejszą dla graczy pozostaje na ten moment kontynuacja najbardziej rozpoznawalnego dzieła studia — Hellblade 2.

Brytyjskie Ninja Theory postanowiło jednak przypomnieć także o procesie produkcyjnym innej gry, zapowiedzianego w styczniu ubiegłego roku horroru psychologicznego Project:Mara.
W opisie trailera wspomnianej produkcji możemy przeczytać:

"Project: MARA to tytuł eksperymentalny znajdujący się w procesie produkcyjnym, który bada nowe sposoby opowiadania historii. Projekt: MARA będzie rzeczywistą i ugruntowaną reprezentacją psychicznego terroru, opartą na relacjach z prawdziwych przeżyć i dogłębnych badaniach w celu odtworzenia horroru umysłu tak dokładnie i realistycznie, jak to tylko możliwe".

Jak dowiedzieliśmy się z niedawno opublikowanego dziennika deweloperskiego, Project:Mara będzie skupiać się wyłącznie na jednej postaci i wyłącznie na jednej lokacji. Twórcy chcą jak najbardziej realistycznie odwzorować mentalny horror rozgrywający się w naszych umysłach, a także odkrywać zupełnie nowe sposoby opowiadania historii w grach wideo. 
Jak już wspomniałem, akcja produkcji będzie miała miejsce wyłącznie w jednym miejscu i będzie nim apartament, który możemy zobaczyć na powyższym filmie. Brytyjscy deweloperzy przenieśli całą lokację do na silnik gry i trzeba przyznać, że wygląda to imponująco.
Miejmy nadzieję, że studio będzie w stanie stworzyć grę wyglądającą tak niezwykle realistycznie, jak przebitki w materiale wideo.
Ninja Theory pragnie zapewnić nowe i świeże doświadczenie, którego nie zapewnią dotychczasowe gry czy filmy. Project: Mara jest eksperymentem, który ma umożliwić deweloperom przetestowanie rozwiązań, technologii i mechanik "w boju". Najpewniej wyniki takiego testu pomogą zespołowi w tworzeniu jeszcze lepszych gier w przyszłości.

Nie znamy jeszcze więcej szczegółów, czy daty premiery Project:Mara. Wiemy natomiast, że gra zadebiutuje na pewno na komputerach osobistych i konsolach nowej generacji, Xbox Series.