Mimo iż w ostatnich latach na konsolach Japończyków pojawiały się nowe marki takie jak Splatoon czy Xenoblade Chronicles to jednak sprzęt Nintendo kojarzy się od zawsze z takimi seriami jak Mario, który towarzyszy nam od czasów NES/SNES. W obecnej chwili szef Nintendo Shuntaro Furukawa dla japońskiego dziennika Nikkei przyznał, że firma planuje skupić się na całkowicie nowych IP.

Wypowiedz Furukawy:

Gry nie są konieczne do życia. W związku z tym muszą być interesujące, aby konsumenci zechcieli poświęcić na nie swój wolny czas, który jest ograniczony. Konkurencja jest silna, a ja nie jestem optymistą. Sam przyglądam się i analizuję różne formy rozrywki. W przyszłości skupimy się na tworzeniu zupełnie nowych serii, a także na hitach sprzedażowych, takich jak Mario i Zelda

Należy wspomnieć, że ostatnia konsola od Nintendo jaką jest Switch, sprzedała się w ogromnych ilościach, dzięki czemu jest obecnie jedną z czołowych konsol ostatniej generacji. Twórcy zdają sobie sprawę, że aby utrzymać dobrą passę z ostatnich lat, należy inwestować w nowe marki, które będą przyciągać nowych graczy.