Dwa dni temu ruszyły beta testy do najnowszej październikowej aktualizacji jednej z najpopularniejszych w tym momencie gier – Among Us. Gra wydana została na komputery stacjonarne oraz na urządzenia mobilne, jednak nowy patch w wersji beta mogą na razie testować jedynie użytkownicy PC, którzy na platformie Steam mają ustawiony do nich dostęp.

Zmiany, które niesie ze sobą nowa aktualizacja nie zostały podane oficjalnie przez deweloperów gry, jednak gracze szybko poinformowali w sieci o trzech ważnych funkcjach, które już niedługo zostaną wprowadzone do gry.

Pierwszą zmianą i chyba najważniejszą będzie możliwość włączenia anonimowości podczas głosowania na impostora. Jedyną sytuacją umożliwiającą zorientowanie się kto jak głosował będzie wtedy, jak któryś z graczy nie zagłosuje. Pojawi się wówczas o tym informacja tuż przy nazwie danego użytkownika. Poza tym nadal będziemy mogli widzieć kto dostał najwięcej głosów, jednak już nie od kogo.

Drugą zauważoną opcją jest możliwość zmiany widoczności paska zadań, który normalnie pozostawał włączony przez cały czas trwania rozgrywki. Już niedługo gracz będzie mógł go ustawić tak, by pojawiał się jedynie podczas spotkań z innymi graczami lub tak, by nie pojawiał się w ogóle.

Od wprowadzenia najnowszej aktualizacji, Among Us stanie się również bardziej przyjazny dla tej grupy graczy, którzy cierpią na daltonizm. Już niedługo podczas zadania z przewodami nie będą mieli problemu z ich odróżnieniem, gdyż każdy przewód będzie miał swój własny kształt odpowiadający ich kolorom. To duże ułatwienie dla tej części graczy, lecz nadal nie słychać nic o zmianach w samych ludkach, które gracze z daltonizmem też postrzegają różnie. Pewien użytkownik Reddita zaprezentował niedawno jak gracze z poszczególnymi zaburzeniami widzą kolorowe postacie:Among Us to gra z roku 2018, jednak dopiero teraz zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Codziennie loguje się do niej ponad 60 milionów osób.