Tajemniczy projekt nowej gry, w świecie Harry'ego Potterra to coś, na co fani czekają od wielu lat. Jednak z tego co się dzisiaj dowiedzieliśmy — jeszcze trochę poczekają. W nowym roku nie mamy dobrych wieści dla wszystkich zainteresowanych Hogwarts Legacy. 

Warner Bros. i Portkey Games za pośrednictwem oficjalnego konta w serwisie Twitter, poinformowali o przesunięciu daty premiery gry RPG Hogwarts Legacy na 2022 rok. Nie ujawniono konkretnego powodu takiej decyzji, tak, jak nie ujawniono nowej daty debiutu.W oficjalnym komunikacie czytamy:

"Chcielibyśmy podziękować fanom z całego świata za niesamowitą reakcję na zapowiedź Hogwarts Legacy spod szyldu Portkey Games. Tworzenie najlepszego możliwego doświadczenia dla wszystkich fanów Czarodziejskiego Świata i gamingu jest dla nas najważniejsze, więc dajemy grze tyle czasu ile jest potrzebne. Hogwarts Legacy zadebiutuje w 2022 roku".

Nie wygląda to dobrze. Jak komentuje całą sprawę Jason Schreier, duży autorytet w branży gier wideo, jest to „pierwsze z wielu, wielu opóźnień gier w 2021 roku”: