Deweloperzy gry już w lipcu zapowiadali, że jeszcze w tym roku zostanie udostępniona ,,największa aktualizacja w historii Grand Theft Auto Online’’. Od jakiegoś czasu po internecie krążyły też różne doniesienia, mówiące o tym, że nowa zawartość zbliża się do gry. Plotki okazały się być prawdziwe, gdyż wczoraj przedstawiciele Rockstar Games opublikowali na swoim koncie w serwisie Twitter krótką zajawkę:


Jak zauważa zagraniczny serwis Kotaku, na dziesięciosekundowym filmiku są ukazane różne, pojedyncze lokacje, które obecnie nie znajdują się na mapie Los Santos w GTA 5. W sieci pojawiły się domysły, że może być to nowa wyspa o nazwie El Rubio (nazwa pojawia się ona na samym początku klipu).

Za teorią o nowej wyspie przemawia mapa, pojawiająca się przy pierwszej pokazanej w klipie lokacji, a dokładnie po prawej stronie wideo.


Oprócz tego, zwiastun przez 4 sekundy pokazuje czyjeś zwłoki leżące na plaży. Co ciekawe, wczorajszego dnia, jeszcze przed ukazaniem się wideo, gracze zaczęli zauważać właśnie takie same martwe ciała. Jeden z użytkowników postanowił stworzyć mapę ukazującą lokacje owych zwłok, które zmieniają swoje położenie z każdą godziną.


Na ten moment nie ma więcej informacji. Możemy się jednak spodziewać, że już za niedługo zobaczymy pełną nową zawartość, która wraz z wielką aktualizacją zbliża się wielkimi krokami do produkcji GTA z 2013 roku.