W ramach gali The Game Awards deweloper InnerSloth postanowił udostępnić zwiastun najnowszej mapy do niezwykle popularnej sieciowej gry, Among Us.

Nowa lokacja, nazwana The Airship, względem obecnych już w grze oferuje nieco inne tempo rozgrywki, głównie za sprawą dodania drabinek, poruszających się platform i skrzętnie zaprojektowanego układu pokoi.
Wprowadzenie nowych elementów na planszy zdecydowanie wpłynie na szybkość i taktykę poruszania się, jednak co istotne, wszystko wskazuje na to, że gracze będą mogli wybrać także konkretny pokój, w którym rozpoczynają każdą rundę. Pod względem mechaniki gry, jest to kolejna niezwykle istotna zmiana.

Jak można zauważyć na powyższym zwiastunie, podczas rozgrywki na The Airship, będziemy wykonywać zupełnie nowe zadania, takie jak polerowanie rubinu czy wyrzucanie worka ze śmieciami.

Prawdopodobnie, wraz z aktualizacją umożliwiającą rozgrywkę w nowej lokacji, otrzymamy do dyspozycji również nowe animacje zabójstw i „skiny”. W ramach ciekawostki warto dodać, że mapa (jak i cała gra) jest bardzo mocnym nawiązaniem do innej gry stworzonej przez InnerSloth, a mianowicie do Henry Stickmin Collection.

Aktualizacja umożliwiająca dostęp do The Airship będzie dostępna w przyszłym roku.