Już od startu Sezonu Piątego Reaktywacji będzie dostępne FiNN LKM. Ten przedstawiciel najcięższej klasy uzbrojenia w grze, będzie zadawać dużo mocniejsze obrażenia, pokonując tym samym wiele już dostępnych broni LKM. Pomimo swojej wagi jest zwinny, szybkostrzelny i śmiertelnie niebezpieczny. Aby wyposażyć się w FiNN LKM, należy wypełnić wyzwanie w grze lub nabyć schemat kupując pakiet Mainframe.

Do Call of Duty Warzone zostanie dodany tryb King Slayer, będzie on dostępny podczas Sezonu Piątego Reaktywacji. Nowa formuła rozgrywki to tak naprawdę Team Deathmatch o wielkiej skali Battle Royale. W tym trybie drużyny będą walczyć o punkty, pokonując przeciwne zespoły. Inaczej niż standardowo, krąg nie będzie się zmniejszać, a jedynie poruszać, przez co starcia będą dynamiczniejsze.

Każdy członek piątki najlepszych drużyn, który zdobędzie najwięcej punktów, zostanie oznaczony jako Król na mapie taktycznej. Eliminacja Krolów pozwoli uzyskać dodatkowe punkty i serię zabójstw.
Turniej Strzelaniny będzie bezpośrednim testem umiejętności strzeleckich, znajomości mapy i koordynacji. Cały sprawdzian odbędzie się na stadionie. Jest to bardzo mały obszar, więc gracze będą musieli odpowiednio użyć elementów otoczenia. Zwycięzcy Strzelanin zostaną nagrodzeni punktami doświadczenia oraz nagrodami kosmetycznymi wysokiego poziomu. Ponadto wszyscy gracze mogą dołączyć do Turnieju podczas weekendu z darmowym dostępem od 28 sierpnia do 2 września. 

Posiadacze pełnej wersji Call of Duty Modern Warfare mają możliwość rozegrania trybu Wojny Naziemnej. W tym wariancie rozgrywki trzy flagi są rozmieszczone na środku mapy, podobnie jak w trybie Dominacji. Jeśli członek drużyny zostanie obalony to, zamiast odrodzenia, przechodzi do trybu obserwatora, a powrót do bitwy jest możliwy dopiero po zdobyciu nowej flagi przez pozostałych członków drużyny. Zdobycie wszystkich trzech automatycznie wygrywa rundę.
Ponadto do gry został wprowadzony nowy operator Morte — najnowszy rekrut Warcomu. Jeszcze w tym sezonie będzie możliwość, aby go nabyć. Kolejne zestawy dostępne w sklepie podczas Sezonu Piątego to Mainframe, zawierający legendarny schemat FiNN LKM, a także Game Winner, czyli sportowy pakiet z operatorem Kyle'em Gazem Garrickiem w legendarnej skórce.

Oprócz tego można zakupić cyfrowa edycję Modern Warfare Battle Pass Edition i poznać całą zawartość gry – od kampanii fabularnej, poprzez zestawy map trybu wieloosobowego, po ekskluzywne operacje specjalne. Cyfrowa edycja zawiera:

- Pełną wersję gry Call of Duty Modern Warfare

- 3,000 CP 

- Nóż bojowy ze specjalną skórką

- Pakiet broni XRK