Firma Easy Day Studios cały czas rozwija swoją produkcję traktującą o wyczynach na deskorolce. W nowej aktualizacji do Skater XL trafi nowa stworzona przez graczy mapa nazwana Fermenter Plaza oraz ponad 100 nowych akcesoriów, w tym deski, kółka czy ubrania dla naszego wirtualnego awatara. Nowa lokacja jest dostępna na Playstation 4, Xbox One oraz Steam za pośrednictwem przeglądarki modów w grze.Stworzona przez gracza Fermentera, mapa przedstawia według samego twórcy scenariusz marzeń, gdzie po każdym udanym triku można przejść od następnego. Twórcy z Easy Day Studio dostosowali mapę do silnika gry zachowując oryginalną wizję twórcy. Fermenter Plaza to rozległy plac ze wszystkimi typami terenu do jazdy na desce, w masą miejsc do robienia trików, znajdziemy tu szyny, rampy, dachy i elementy sztuki, po których będziemy mogli jeździć. 

Skate Shop Day est to inicjatywa polegająca na zachęcaniu do odwiedzenia okolicznych sklepów skateboardowych, gdzie społeczność deskorolkowa świętuje swoje kulturalne centrum i fundament lokalnej sceny, wydarzenie wypada 19 lutego i aby uczcić Skate Shop Day, Easy Day Studios do aktualizacji dodało pamiątkowe przedmioty w grze. 

Gra dostępna jest na Playstation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych na platformie Steam, planowana jest również wersja na konsole Nintendo Switch.