Od dziś w sklepie Nintendo eShop dostępne są do zakupienia w wersji cyfrowej dwa rozszerzenia do gry Railway Empire. Są to DLC o nazwie Northern Europe oraz Down Under. Przy okazji, firma Kalypso Media zapewnia, że reszta dodatków, takich jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania z Irlandią, pojawią się w sklepie w przyszłości.

Tymczasem gracze mogą zakupić Northern Europe, gdzie pomogą szwedzkiemu parlamentowi w konstrukcji nowych krajowych linii kolejowych. Dzięki temu, nad jeziorami i rzekami będzie mógł zostać kontynuowany rozwój przemysłu.

Natomiast w dodatku Down Under gracze mogą wybrać się na gorące pustkowia w Australii, zwiedzić Południową Walię, Australię Południową, Wiktorię oraz Queensland, gdzie będą mogli handlować lokalnymi towarami, takimi jak owoce morza czy piwo.

W obydwu dodatkach znajdziemy nowe scenariusze, więcej terenów, nową ścieżkę dźwiękową, nowe towary do handlu oraz nowe historyczne lokomotywy.Railway Empire to gra strategiczna, w której chodzi o zarządzanie siecią kolejową, a czasem też i o handel czy sabotaż. W wersji Nintendo Switch Edition gracze mogą zarządzać swoją siecią kolejową, gdziekolwiek są. Wraz z tym wydaniem gracze otrzymują oprócz podstawowej wersji gry, również DLC: Mexico, The Great Lakes i Crossing the Andes.