Od dłuższego czasu wiemy, że Call of Duty: Black Ops Cold War zabierze nas do okresu Zimnej Wojny. Natomiast teraz poznaliśmy szczegóły kilku fabularnych misji.Kampania Call of Duty: Black Ops Cold War, prowadzona przez Raven Software, będzie bezpośrednim sequelem, którego akcja toczy się 13 lat po oryginalnej historii Black Ops, pozwalając zarówno weteranom, jak i nowicjuszom poznać ten tajemniczy świat z nowej perspektywy. Oto co do powiedzenia na temat historii ma Dan Vondrak, starszy dyrektor kreatywny studia Raven Software:


Jesteśmy wielkimi fanami oryginalnego Black Ops, a naszym pierwszym celem było przywrócenie kultowego trio Woodsa, Masona i Hudsona – zrobiliśmy to w sposób, który nie wymagał żadnego wcześniejszego doświadczenia z serią. Uznaliśmy również, że ważne jest wprowadzenie nowych postaci, abyśmy mogli poznać ich osobowości i relacje z klasycznymi bohaterami; w ten sposób zarówno nowi, jak i starzy gracze otrzymają coś świeżego. Stosując takie podejście, w miarę jak historia się rozwija możemy powoli łączyć wątki i nawiązania do Black Ops, jakie docenią fani tacy jak my, ale bez powodzi nowych informacji zrzucanych na nowych graczy naraz.


Dan Vondrak zdradził również, co łączy oryginalnego Black Opsa z najnowszym.


Coś, co łączy obie gry, to wykorzystanie historii świata rzeczywistego. Był to kluczowy element, który sprawił, że cały spisek tak rozrósł się w oryginalnym Black Ops i nie mogliśmy się doczekać, aby móc to kontynuować


Jeżeli natomiast nie boicie się lekkich spoilerów, to poniżej znajdziecie opis trzech misji kampanii w Call of Duty: Black Ops Cold War.


  • Nowhere Left to Run


Wszystko zaczyna się w obskurnej tawernie w Amsterdamie, prawie dwa tygodnie po Nowym Roku 1981. Ogromny przełom w śledztwie CIA doprowadził trzech operatorów do tej nieatrakcyjnej speluny, gdzie szafa grająca zawsze puszcza najnowsze hity, mimo braku przychodów, zmian w wystroju czy wyborze najlepszych alkoholi na stanie. Po spotkaniu ze swoim informatorem, sprawdzane są drogi ucieczki, a operatorzy udają się do alejki obok lokalnych baraków, przygotowując się jednocześnie do schwytania pierwszego z dwóch kluczowych graczy w trwającym kryzysie z zakładnikami.
  • Fracture Jaw
Kto jest zagrożeniem, które może zmienić bieg tego globalnego starcia? Jak wspomina jeden z operatorów, w czasach, gdy walczył w wojnie w Wietnamie, jest to nikt inny jak Perseusz, tajemniczy radziecki szpieg, który według wielu ludzi w ogóle nie istniał.
  • Desperate Measures
Desperackie czasy wymagają desperackich środków i o to właśnie chodzi w tej misji” – wyjaśnia Vondrak. „Po sprawdzeniu kilku tropów podczas polowania na Perseusza, zespół staje w obliczu niewyobrażalnego: musi przeniknąć za Żelazną Kurtynę – do serca Związku Radzieckiego – i zinfiltrować siedzibę KGB