W czwartek poinformowaliśmy, że na pierwszym dniu targów Gamescom 2020, deweloperzy nadchodzącej gry wyścigowej - DiRT 5, zaprezentowali nowy tryb o nazwie Playgrounds, w którym będziemy mogli tworzyć własne lokacje. Zasygnalizowaliśmy wtedy, że wkrótce ma pojawić się więcej informacji, a te właśnie do nas dotarły.

Playgrounds, jak już zaznaczaliśmy, pozwoli graczom na zaprojektowanie i dowolną edycję własnej areny do jazdy. Użytkownicy będą mogli korzystać z licznych elementów, takich jak na przykład wyboje, rampy, tunele, pętle, a nawet pierścienie ognia. Tory będzie można tworzyć na dwóch mapach - Cape Town Stadium w RPA, lub na pustynnej przestrzeni w Arizonie.

Do każdego projektu będzie można wybrać jeden z trzech dostępnych wyzwań:

- Gate Crasher - szybka jazda pomiędzy punktami kontrolnymi w postaci odpowiednio ustawionych bramek.

- Gymkhana - arena wypełniona driftowaniem i trikami.

- Smash Attack - jak najszybciej znajdź i zniszcz ukryte na arenie przedmioty.Dodatkowo, gracze będą mogli dzielić się swoimi pomysłami na tory. Każdy gracz będzie mógł wypróbować zrobioną przez innego użytkownika mapę. Jeśli będziecie chcieli zainteresować innych swoją planszą, wystarczy wybrać auto, wykonać zadanie samodzielnie, a na końcu wybrać tryb fotograficzny, zrobić zdjęcie i ustawić je jako miniaturkę.

Robert Karp, DIRT 5 Development Director w Codemasters, tak opowiada o nowym trybie:

Chcieliśmy zaprezentować Playgrounds już od dawna. To unikalna opcja dla serii DIRT i pozwala na nieskrępowaną kreatywność graczy. Nadal nie ujawniliśmy wszystkich kart, więc śledźcie informacje - w tym drobną podpowiedź na końcu zwiastuna prezentującego Playgrounds.