W Rover Mechanic Simulator wcielamy się w mechanika łazików marsjańskich, naszym zadaniem jest ich naprawa oraz konserwacja.

Z okazji rozpoczęcia misji Perseverance, do gry zostanie udostępniony dodatek zawierający ten właśnie model łazika.Jacek Wyszyński, prezes studia Pyramid Games tak wypowiedział się o nowym dodatku:

Kosmos zawsze nas fascynował i już szykujemy popcorn na oglądanie lądowania Percy’ego. To niesamowite osiągnięcie ludzkości, które chcieliśmy przedstawić graczom w Rover Mechanic Simulator. Perseverance jest wyposażony w najnowsze czujniki oraz instrumenty badawcze i ma szukać na Marsie śladów życia, ale nie tylko. Za pomocą pokładowego urządzenia MOXIE Perseverance przetestuje wytwarzanie tlenu. Będzie też wspierany przez drona Ingenuity, czyli przez pierwszy helikopter przystosowany do lotów na obcej planecie, który już od listopada jest dostępny w naszej grze.

Rozszerznie zaoferuje po za nowym łazikiem, ponad 200 nowych części i 30 misji. Na koniec przypominamy, że naszą recenzje podstawowej wersji gry Rover Mechanic Simulator przeczytacie w TYM miejscu.