Jankos – profesjonalny, polski gracz, jeden z najlepszych na światowej scenie League of Legends od 2017 roku prowadzi kanał na Youtube. Ma na nim osiągnięte 246 tysięcy subskrypcji. Do tej pory swoje filmy publikował jedynie w swoim ojczystym języku. Wczoraj wrzucił film, który już w tytule informuje widzów, że twórca chce zacząć publikować swoje filmy w języku angielskim.


 


Po opublikowaniu materiału można wyraźnie zobaczyć niezadowolenie fanów Jankosa. Film ma zdecydowanie więcej łapek w dół niż inne filmy na jego kanale. Dzień po wrzuceniu ma on już 1,2 negatywnych reakcji, podczas gdy inne publikacje zazwyczaj nie przekraczały liczby 100. 

Jankos oprócz Youtube zajmuje się również streamowaniem. Na Twitchu jednak każda publikacja prowadzona jest od początku w języku angielskim. Tam też ma więcej obserwatorów. Możliwe więc, że gracz chciał przyciągnąć na swój youtubowy kanał widownię również zza granicy, która jest o wiele liczniejsza, co nie jest niczym złym. Tym bardziej, że nie raz mówił, że może to być w przyszłości jego główne zajęcie w życiu.

 źródło: boop.pl