Na premierę zupełnie nowej, odświeżonej wersji pierwszej Mafii czeka wiele fanów. Dopiero o godzinie 17:00 miał odbyć się oficjalny pokaz gry, jednak serwis IGN pośpieszył się i już rano opublikował materiał wideo z rozgrywki. Co ciekawe, omawiany film został umieszczony w serwisie YouTube i nie został jeszcze usunięty. 
Haden Blackman, główny dyrektor kreatywny, w wywiadzie dla serwisu IGN wspomniał, że odświeżona wersja pierwszej Mafii bazuje na silniku Mafia 3. Oczywiście gra jest dużo bardziej rozwinięta niż odsłona z 2016 roku.

W porównaniu do pierwowzoru zmieniono wiele rzeczy. Zwiększono liczbę scen żoną głównego bohatera oraz przede wszystkim przebudowano od nowa model jazdy. Od teraz stanie się on bardziej przystępny dla nowych graczy i bardziej satysfakcjonujący dla weteranów gier. Ponadto deweloperzy pozwolą na dostosowanie poziomu trudności policji. Stróże prawa będą bardzo surowi, jednak twórcy zapewniają, że ten element będzie można dowolnie ułatwić lub utrudnić. 


Źródło: 2K

Jedne z największych zmian, jakie zaszły w produkcji do tej pory, to ulepszenie dźwięków i głosów oraz stworzenie zupełnie nowego modelu oświetlenia. Film ujawnia zastosowanie znacznych poprawek w systemie osłon, oraz zmiany w obsadzie. Od teraz w Tommy'ego Angelo wcielą się zupełnie nowi aktorzy. W podstawowej wersji protagonista będzie grany przez Andrew Bongiorno. Materiał wideo ukazuje również kulisy procesu produkcyjnego gry. W 14-minutowym zwiastunie znalazło się kilka scen, podczas których możemy zobaczyć nagrania z aktorami wykorzystującymi technologię śledzenia ruchu — motion capture

Według najnowszych planów twórców Mafia: Definitive Edition powinna zadebiutować 25 września 2020 roku na komputerach osobistych, Xbox One oraz PlayStation 4. Kwotą, za jaką będzie dostępna odnowiona Mafia, będzie 39,99 dolarów, czyli około 154 złote. Grę można również kupić w tańszym zestawie Mafia: Trilogy, w którym znajduje się także odświeżona wersja Mafii II oraz Mafii III. Taki pakiet kosztuje 59,99 dolarów, czyli około 232 złote.

Źródło: ign.com, 2K, Hangar 13