Manor Lords to gra strategiczna z klimatem i stylistyką nawiązującą do średniowiecza. Produkcja łączy standardowe rozbudowywanie włości z taktycznymi i imponującymi bitwami w czasie rzeczywistym. Co istotne, tytuł nie został osadzony w żadnym konkretnym wieku ani miejscu w świecie, ale pełnymi garściami czerpie inspirację z realiów feudalnej Europy od XI do XV wieku. 

Deweloperem i wydawcą jest niezależne polskie studio Slavic Magic, na ten moment składające się tylko z jednej osoby. Co równie ważne, Manor Lords będzie debiutanckim dziełem twórcy.

Prace nad grą wciąż trwają. Tymczasem do sieci trafił nowy materiał wideo z rozgrywki, prezentujący najważniejsze elementy omawianej produkcji.
Udostępniony film przedstawia najbardziej podstawowe fragmenty zabawy w tym bitwy, rozbudowę i zarządzanie miastem oraz system ekonomii. Co prawda, wyżej załączony materiał został nagrany na bardzo wczesnej wersji, ale należy przyznać, że jak na pracę tylko jednego, niezależnego dewelopera gra wygląda bardzo obiecująco. 

Na ten moment wiemy, że Manor Lords zadebiutuje tylko na komputerach osobistych za pośrednictwem platformy Steam. Jeszcze nie poinformowano o planowanej dacie premiery.