Land of War: The Beginning to drugowojenna strzelanina przedstawiająca z polskiej perspektywy wydarzenia mające miejsce podczas kampanii wrześniowej. 

Do tej pory, ten okres historyczny był nieco pomijany w branży gier wideo. Właśnie dlatego niezależne studio MS Games postanowiło podjąć tematykę początku II wojny światowej w swojej debiutanckiej grze. Jak zapewniają twórcy, jest to swoisty prolog do kolejnych produkcji zespołu o tematyce II wojny światowej.

Land of War poprowadzi graczy przez szlak historycznych bitew kampanii wrześniowej, pozwoli przeżyć na własnej skórze takie potyczki jak Bitwa pod Mokrą, Oblężenie Warszawy czy walki w Puszczy Kampinoskiej.

Ponadto produkcja ukaże również, jak hipotetyczne wyglądało planowanie w sztabach za pomocą zachowanej dokumentacji planistycznej obu stron konfliktu.
Twórcy w swojej grze odwzorowują kultowe lokacje, takie jak warszawska starówka, umundurowanie, wyposażenie, a także broń z tamtych czasów, uwzględniając najmniejsze niuanse takie jak różnice między polską a niemiecką wersją karabinu mauser. MS Games do swojej pracy wykorzystało szerokie bazy wiedzy historycznej, historyków, konsultantów oraz entuzjastów epoki.

Co interesujące, wiele z broni, które zostaną oddane nam do dyspozycji w Land of War to konstrukcje eksperymentalne, które nigdy nie były produkowane seryjnie, które w akcji zobaczymy pierwszy raz dopiero w grze.

Studio MS Games niedawno nawiązało współpracę z grupą rekonstrukcyjną SRH Bateria Motorowa Artylerii Przeciwlotniczej, dzięki której miało możliwość zrealizowania teledysku muzycznego, w którym wykorzystano oryginalny mundur i wyposażenie żołnierza z okresu września 1939 roku.
W materiale wideo możemy zobaczyć ikoniczne dla tamtego czasu lokalizacje, które zostały w pełni przeniesione do wirtualnego świata. Będzie można zobaczyć między innymi Plac Zamkowy w Warszawie, Gazownię na Woli i półwysep helski z legendarną baterią im. H. Laskowskiego. Za muzykę do klipu odpowiedzialny jest zespół THRIC3.

Szef produkcji, Mateusz Stabryła wspomina:

Przy współpracy z artystami udało nam się przygotować dynamiczny i nowoczesny utwór muzyczny opowiadający o strefie wojny, jaką zdecydowanie była Polska.

Sebastian Binik, szef marketingu MS Games dodaje:

Sam utwór ma na celu przybliżyć ideę gry Land of War szerszemu gronu odbiorców dzięki modernistycznemu podejściu do aranżacji i wykonania. Połączenie ujęć live action wraz z in game gameplayem daje efekt przeplatania się świata realnego i tego stworzonego przez studio.

Land of War: The Beginning zadebiutuje na początku drugiego kwartału 2021 roku na PC na platformach dystrybucji cyfrowej. Wydanie na Xbox Series X zadebiutuje w późniejszej części tego roku.