Jakiś czas temu, podczas wirtualnej konferencji Ubisoft Forward zaprezentowano zwiastun oraz datę premiery Assassin's Creed Valhalla. Ujawniono również dłuższy fragment rozgrywki. Wczoraj został udostępniony nowy materiał wideo dotyczący najnowszej odsłony serii gier o skrytobójcach.

Akcje marketingowe trwają, więc w ramach promowania tytułu zaprezentowano nową zapowiedź, która skupia się na pokazaniu protagonisty. Warto zauważyć, że w zwiastunie widoczny jest wyłącznie męski bohater. Gra jednak umożliwi zmianę płci w dowolnym momencie. Nie wpłynie to w żaden sposób na rozgrywkę, zdobywanie umiejętności, czy fabułę. 

Nowy protagonista jest bez wątpienia intrygującą postacią. Eivor poprowadzi wikingów przez historyczną Anglię, by zapewnić godne życie swoim rodakom. Nie będzie to jednak łatwe zadanie.
Pomimo że Assassin's Creed Valhalla będzie odświeżeniem serii, to deweloperzy nie zapomnieli o najstarszych częściach. Najnowsza odsłona zaoferuje wiele mechanik nawiązujących do Assasin's Creed oraz całej trylogii poświęconej postaci Ezio Auditore da Firenze.

Omawiana produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xbox One oraz na konsolach nadchodzącej generacji. Warto przypomnieć, że tytuł znajdzie się również w ofercie platformy gry w chmurze, Google Stadia. Assasin's Creed Valhalla na komputerach będzie dostępne wyłącznie w sklepie Epic Games Store oraz w Ubisoft. 

Źródło: YouTube, Ubisoft