Oprócz tego twórcy zapowiedzieli dodatek do gry, dostępny już teraz w przedsprzedaży, który będzie dodawać klasę najemnika. Zawiera ona zestaw unikalnych cech i będzie grywalna już od początku tylko po zakupie dodatku.

Najemnik będzie zaczynać przygodę, używając dwóch broni naraz, czyli już od samego początku pozwoli doświadczać świata Biomutant jako wojownik przypominający wyglądem samuraja.
Dodatek najemnik będzie dostępny w każdym cyfrowym zamówieniu w przedsprzedaży oraz w fizycznych wydaniach w edycjach Kolekcjonerskiej i Atomowej, niezależnie od momentu zakupu. Mimo wszystko będzie on później dostępny w normalnej sprzedaży. 

Deweloperzy ujawnili również wspomniane wcześniej dwie fizyczne wersje specjalne gry. Pierwsza z nich to Biomutant Edycja Atomowa, składająca się z:

- Dioramy o wymiarach 60 × 25 × 30,

- Pudełka z grą,

- Steelbooka,

- Koszulki w rozmiarze uniwersalnym L/XL,

- Podkładki pod mysz o wymiarach 80 × 35 cm,

- Plakatu na tkaninie rozmiaru A1,

- Ścieżki dźwiękowej,

- Specjalnego pudełka służącego do przechowania wszystkich elementów.Drugim wydaniem specjalnym jest Biomutant Edycja Kolekcjonerska, która zawiera:

- Pudełko z grą,

- Figurkę bohatera gry o wysokości 20 cm,

- Plakat na tkaninie rozmiaru A1,

- Ścieżkę dźwiękową,

- Specjalne pudełko do przechowywania wszystkich elementów.Biomutant ukaże się we wszystkich trzech wydaniach w pełnej polskiej oraz angielskiej wersji językowej na konsolach PlayStation 4, Xbox One, a także na komputerach już 25 maja 2021.