O omawianym tytule dowiedzieliśmy się już podczas tegorocznego wydarzenia branżowego Summer of Gaming, na którym wiele firm zaprezentowało swoje nowe produkcje. Jednym z tytułów był Observer System Redux – czyli remaster polskiego futurystycznego thrillera psychologicznego. 

Twórcy, studio Bloober Team zdecydowali się dzisiaj na obszerniejszą prezentację wydania dostępnego na nowych konsolach. Oprócz ulepszenia i dodania nowych miejsc, w tytule zadbano również o odpowiednie oświetlenie, aby podkreślić klimat i atmosferę lokacji dostępnych w grze.
W Observer System Redux można będzie również liczyć na wsparcie Ray Tracingu oraz technologii HDR. Ponadto, twórcy całkowicie od nowa zbudowali postacie, animacje, modele oraz tekstury, które będą widoczne w finalnej grze.

Historia przedstawiona w Observer: System Redux ma miejsce w Krakowie w 2084 roku. Gracz wcieli się w Obserwatora – policjanta zdolnego hakować umysły podejrzanych. Bloober Team, twórcy gry, przygotowali dla graczy dodatkową treść, która nie jest dostępna w oryginale — chodzi o nowe zadania poboczne.

Data premiery zaplanowana jest na grudzień tego roku, a gra zadebiutuje na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Źródło: YouTube, Bloober Team