Plegue Inc. to gra stworzona i wydana przez Ndemic Creations w 2012 roku na urządzenia mobilne (Android i iOS). Ta nietypowa produkcja strategiczna od początku pozwalała na symulację pandemii zabójczego wirusa. Gracz mógł dowolnie rozsiewać go na całym świecie, mutować go, a przy tym wymyślać różnorakie taktyki, a cel był tylko jeden: rozprzestrzenić wirusa tak, aby doprowadziło to do zagłady ludzkości.Deweloperzy w związku z prawdziwie panującą pandemią postanowili wprowadzić sporą aktualizację o nazwie The Cure, która już zawitała do gry. Od teraz gracze mają możliwość nie tylko stwarzania pandemii, ale również jej powstrzymania!

Symulator pozwoli teraz na takie akcje jak: opracowywanie szczepionki, wprowadzanie obostrzeń w krajach i wspieranie ekonomii. Dodatkowo, gracze mogą śledzić drogę, po której wirus się rozprzestrzenia.Ciekawe jest to, że deweloperzy podczas tworzenia The Cure, współpracowali z pracownikami Epidemic Preparedness (CEPI), World Health Organization (WHO) i Global Outbreak Alert and Response Network (GOARN).

Warto wspomnieć, że aktualizacja nadchodzi również do gry Plague Inc: Evolve, czyli do wersji na platformę PC.

Przypomnijmy, że gdy na świecie wybuchła pandemia koronawirusa, do gry powróciło oraz zawitało po raz pierwszy bardzo dużo graczy. Studio odnotowało wielki przyrost zainteresowanych ich produkcją. W związku z tym Ndemic Creations postanowiło przekazać 250 tysięcy dolarów na rzecz walki z Covid-19.