Sam & Max to popularna seria trójwymiarowych humorystycznych gier przygodowych, której głównymi bohaterami są zwariowani detektywi z komiksu Steve Purcella — pies Sam i królik Max.

Pierwotnie produkcja została stworzona przez obecnie zawieszone studio Telltale Games i zadebiutowała w 2007 roku na komputerach osobistych, Xbox 360 i Nintendo Wii. Gra bardzo szybko zaskarbiła sobie ogromną sympatię miłośników gatunku przygodówek.
Za odświeżenie tytułu odpowiedzialny jest świeży zespół Skunkape Games, składający się z kilku byłych pracowników Telltale. Dzięki, między innymi, poprawie grafiki, wsparciu dla większej ilości rozdzielczości i kontrolerów, gra zostanie przystosowana do dzisiejszych czasów.

Co warte odnotowania, to, że remaster składa się ze wszystkich sześciu epizodów, został „pobłogosławiony” przez twórcę postaci, Steve Purcella i będzie debiutanckim dziełem nowego studia. 

Odświeżone wydanie pojawi się 2 grudnia 2020 roku na platformie Steam i Nintendo Switch w cenie 71,99 złotych. Posiadacze oryginału będą mogli skorzystać ze zniżki na Steam, dzięki czemu zapłacą jedynie 35,99 złotych.