Według najnowszych doniesień już niedługo zostanie zapowiedziany remaster pierwszych trzech części cyklu Mass Effect produkcji BioWare. Jeden z użytkowników internetowego forum ResetEra postanowił podsumować wszystkie zdobyte do tej pory informacje.

W raporcie finansowym spółki możemy przeczytać, że firma planuje do marca 2021 roku wydanie „dodatkowej gry HD od Electronic Arts”. Użytkownicy szybko powiązali enigmatyczną produkcję właśnie z odświeżoną wersją trylogii o Komandorze Shepardzie. Wydawca jeszcze nie potwierdził pogłosek, jednak wiele wskazuje na to, że wkrótce to zrobi, gdyż jak ujawniono w śledztwie użytkowników serwisu Reddit, w Wielkiej Brytanii rozpoczęto już zbieranie zamówień przedpremierowych na tytuł.


DEP oznacza depozyt, czyli wpłacenie określonej kwoty, aby zarezerwować grę przed premierą. N7 zostało powiązane zaś z elitarną jednostką wojskową znajdującą się w uniwersum Mass Effect.

Źródło: Reddit


Jeżeli niesprawdzone informacje się potwierdzą, to będzie można się spodziewać, że odświeżona wersja trylogii Mass Effect zaoferuje lepszą oprawę graficzną i liczne usprawnienia czy poprawki błędów. Najprawdopodobniej będziemy mieć do czynienia z remasterem, a nie remakiem, więc zmianie nie ulegną główne mechaniki lub fabuła.

Ponadto, wspomniana użytkowniczka forum ResetEra wspomina również o tym, że na rynku pojawiły się niedawno komiksy ściśle powiązane z serią gier.


Źródło: ResetEra


Oprócz tego, na całą sytuację światło rzuca również niedawny wpis Liany Ruppert, fanki i informatorki powiązanej z cyklem Mass Effect. Pod jej wpisem w serwisie Twitter pojawiła się również aprobatywna odpowiedź popularnego Shinobi602, czyli osoby, która wcześniej udostępniła potwierdzone w późniejszym czasie przecieki dotyczące między innymi serii Mass Effect, Battlefield: Hardline, czy Quantum Break.Według informatorów i autorki wątku na forum ResetEra remaster najprawdopodobniej może zadebiutować 30 października tego roku, zaś oficjalna zapowiedź powinna pojawić się już we wrześniu. Miejmy nadzieję, że pogłoski zostaną  potwierdzone, a wiele fanów będzie mogło wcielić się w odnowionego Komandora Sheparda.

Źródło: BioWare, Electronic Arts, ResetEra, Reddit