Na temat najnowszej odsłony Call of Duty krąży wiele pogłosek i spekulacji. O grze wiemy coraz więcej, ale nie zmienia to faktu, że produkcja nie doczekała się jeszcze oficjalnej prezentacji. To jednak już dzisiaj ulegnie zmianie, ponieważ wydawca jakiś czas temu zapowiedział, że oficjalny pokaz odbędzie się w środę 26 sierpnia — czyli dzisiaj, a konkretniej o 19:30 czasu polskiego. Niedawno udostępniony zwiastun  potwierdza również dotychczasowe przecieki, sugerujące powrót serii do historycznych konfliktów oraz sam nadany tytuł.
Jak już wiadomo, opublikowany materiał składa się głównie z archiwalnych materiałów i wywiadów telewizyjnych z Jurijem Bezmienowem, czyli tajnym radzieckim agentem pracującym dla KGB i działającym pod przykrywką dziennikarza.

Załączony przez nas w artykule film jest wersją nieocenzurowaną — na oficjalnych kanałach poświęconych grze znajdziemy tylko nową wersję, z której wycięto drażliwe kwestie dla wielu środowisk. Jak na ironię, oryginalna zapowiedź zdradza również, że fabuła gry inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Niestety, z pewnych przyczyn producenci usunęli ten dopisek. 

Warto dodać, że Call of Duty: Black Ops Cold War zajmie się zespół złożony z Raven Software oraz Treyarch, który już od dłuższego czasu rozwija serię. Pogłoski głoszą, że nowa odsłona ma otrzymać kampanię fabularną, rozgrywkę wieloosobową oraz kooperację w klasycznym trybie zombie. Jednak na oficjalne informacje musimy poczekać do 19:30 czasu polskiego, gdyż to właśnie wtedy odbędzie się prezentacja.