Wydawca Assemble Entertainment i deweloperzy ze SmokeStab postanowili udostępnić nowe zrzuty ekranu z nadchodzącego tytułu.
Orbital Bullet to platformówka z losowo generowanymi poziomami, elementami rozwoju postaci i destrukcją. Wyróżnia się osadzeniem rozgrywki na arenach zbudowanych w kształcie pierścieni, wokół których porusza się gracz, wrogowie i pociski.
Studio SmokeStab za ten tytuł otrzymali kilka nagród m.in. podczas GDC 2020 w kategorii "Najlepsza gra studencka", Deutscher Entwicklerpreis 2019, 2. Nagroda za “Prototyp od młodych twórców” oraz GermanDevDays “Najlepszy koncept z prototypem”.Poziomy i areny w Orbital Bullet składają się z pierścieni 2,5D, a ruch odbywa się po 360 stopniach wokół tych platform. Jak twierdzą twórcy, otwiera to wiele możliwości nieznanych z innych gier tego typu. Jako rasowy roguelike, w grze akcja trwa w nieskończoność - nie ma tutaj ekranów ładowania i końca.
Śmierć w tej produkcji nie oznacza końca rozgrywki, ale nowe możliwości ulepszenia umiejętności i arsenału, którymi zarządzamy za pośrednictwem drzewka rozwoju postaci i craftingu

W Orbital Bullet będziemy mogli zagrać już od 22 kwietnia 2021 roku we Wczesnym Dostępie na platformie Steam.