Studio Moon Studios oraz wydawca Skybound Games połączyli siły z firmą iam8bit, aby wesprzeć Rainforest Trust — organizacje zajmującą się ochroną lasów deszczowych. Postanowili oni przeznaczyć 25 tysięcy dolarów oraz 5% ze sprzedaży fizycznych wydań gier Ori and the Blind Forest oraz Ori and the Will of the Wisps na Nintendo Switch.

Jako wydawca zastanawialiśmy się, jak najlepiej wydać budżet marketingowy gry i zdecydowaliśmy się porządnie namieszać, aby zrobić coś naprawdę pozytywnego dla świata. Podczas pracy nad publikacją serii Ori na Nintendo Switch razem z Moon Studios, urzekło nas jak starannie wyrażają naturę jako żyjącą, oddychającą istotę godną ochrony. Idąc za ich przykładem, chcieliśmy zrobić co w naszej mocy, aby chronić przyrodę i bardzo nas cieszy nawiązanie współpracy w tym celu ze wspaniałymi i oddanymi osobami z Rainforest Trust.

Jednak oprócz tego, że iam8bit będzie od 8 do 13 grudnia przekazywał wpłaty w imieniu fanów, można samemu wziąć udział w akcji poprzez:

  1. Pobranie Ori and the Will of the Wisps z platformy Nintendo eShop
  2. Kupienia pudełkowej wersji Ori and the Will of the Wisps w dowolnym sklepie.
  3. Kupienie wersji kolekcjonerskiej gry, która znajduje się w sklepie internetowym iam8bit. 

Trzeba jednak zauważyć, że z powodów logistycznych wydania pudełkowe obu gier trafią w naszym kraju do sprzedaży 18 grudnia. Jednak wydawca obiecuje, że dołoży wszelkich starań, aby oba tytuły pojawiły się u sprzedawców tak szybko jak to tylko możliwe. 
Te wyjątkowe edycje fizyczne Ori and the Blind Forest: Definitive Edition oraz Ori and the Will of the Wisps zawierać będą, poza oczywiście grą na fizycznym cartridge'u (w przypadku drugiej odsłony w polskiej wersji językowej!), także zestaw 6 pocztówek z grafikami prezentującymi świat Ori oraz ścieżkę dźwiękową. Ponadto u wybranych sprzedawców do zamówień przedpremierowych będzie dokładany ekskluzywny brelok z motywem z gry.

Zarobki zostaną obliczone na podstawie raportów sprzedaży w tym okresie, a odpowiednia suma przekazana bezpośrednio do Rainforest Trust. iam8bit zaraportuje wyniki na swoich kanałach w mediach społecznościowych. Osoby chcące podjąć współpracę z Rainforest Trust lub przekazać im bezpośrednią wpłatę, mogą odwiedzić ich stronę oficjalną.