Wiele miłośników Wiedźmińskiego uniwersum już od dłuższego czasu wyczekuje fanowskiego epilogu przygód Białego Wilka. Modyfikacja Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka pojawi się dzisiaj w serwisie NexusMods o godzinie 17:00 wraz z poradnikiem przedstawiającym wszystkie kroki instalacji dodatku.

Aby uruchomić modyfikacje, trzeba będzie przygotować oryginalną grę Wiedźmin 2 oraz 6 GB wolnej przestrzeni na dysku. 
Twórcy jednak podkreślają, że wbrew pozorom nie jest to oficjalny i ogromny dodatek pokroju Krwi i Wina, a jedynie dzieło fanów, chcących wnieść swój wkład do Wiedźmińskiego uniwersum:


"[...] Jest to fanowska kontynuacja historii wiedźmina Geralta zawartej w książkach Andrzeja Sapkowskiego i w grach CD PROJEKT RED. Opowiada ona o weselu Geralta i Yennefer. W przygodzie nie będzie dubbingu i to temat zamknięty do premiery. Ustalamy też własny tok wydarzeń w grach, więc nie bądźcie zaskoczeni widokiem Letho bądź Keiry.
Być może grono osób myśli, że będzie to ogromny dodatek, z otwartym światem, rozwojem postaci, tablicami ogłoszeń, mnóstwem zleceń i eksploracją godną Krwi i Wina. Spieszymy z wyjaśnieniem, że to kameralna historia oparta głównie na dialogach i dziejąca się w większości w hallach twierdzy Kaer Morhen, chociaż podczas przygody traficie również w inne zaskakujące, mroczniejsze miejsca.
Jeżeli chcecie spotkać się ze starymi znajomymi z Opowiadań, Sagi oraz gier, przeżyć wspólnie z Geraltem i Yennefer jeden z najważniejszych momentów w ich życiu lub poznać kilka pomniejszych historii w duchu mrocznego świata Wiedźmina, to jak najbardziej będzie to przygoda dla Was".

Jak widać, nie tylko będziemy towarzyszyć Geraltowi w jego ślubie z Yennefer, ale również będziemy mogli spotkać znane postacie z uniwersum. Według twórców, Pożegnanie Białego Wilka ma zapewnić od 8 do 10 godzin zabawy.

Należy przyznać, że modyfikacja robi wrażenie, szczególnie niewiarygodny jest fakt, że jest wykonana w całości przez fanów. Po więcej informacji zapraszamy na profil prowadzony przez twórców w serwisie Facebook.